zyski z lokaty
29-03-22

Lokaty terminowe w złotych

Lokata terminowa to forma inwestycji, w której dokonujesz stałej kwoty pieniędzy przez określony czas, np. 6 miesięcy. Pieniądze można wykorzystać później na inne cele lub przechować w postaci mienia.

Co warto wiedzieć o lokatach terminowych?

W ostatnim czasie obserwuje się duże zainteresowanie lokatami terminowymi. Istnieje wiele argumentów za i przeciw lokatom terminowym i ich wykorzystaniu.

Pierwszym argumentem jest to, że w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest znaleźć produkt, który spełnia wszystkie wymagania. Ponieważ na rynku jest tak wiele różnych produktów, znalezienie takiego, który oferuje wszystko, czego potrzebujesz pod względem stawek i warunków, może być trudne. Doprowadziło to do tego, co jest obecnie znane jako „wielka okazja”: oprócz stóp procentowych inwestorzy mają niewielki problem ze znalezieniem akceptowalnego produktu lokaty terminowej o wystarczającej rentowności, jeśli po spłacie kredytu pozostaną im pieniądze.

Ile można zarobić na lokacie terminowej?

Jeśli jesteś nowy w świecie inwestowania i chcesz wiedzieć, ile można zarobić na lokacie terminowej, oto kilka podstawowych informacji, które musisz znać:

  • Stopa procentowa podana przez bank.
  • Kwota lokaty terminowej oferowana przez bank.
  • Jeśli chcesz zarabiać odsetki, im wyższy depozyt, tym więcej odsetek zarobisz. Przy niskich kwotach depozytów odsetki nie będą wypłacane.

Jak założyć lokatę terminową?

Jeśli myślimy o lokacie terminowej jako instrumencie inwestycyjnym, to jasne jest, że im więcej w nią wkładamy, tym wyższa staje się jej wartość. Ponadto, pisząc plan inwestycyjny w celu osiągnięcia docelowego kapitału musimy pamiętać, że im wyższa stopa zwrotu z naszych inwestycji, tym lepsza ogólna sytuacja finansowa może być w dowolnym momencie.

Czego potrzebujesz, aby założyć lokatę? Czy to naprawdę konieczne? Jaki jest najlepszy sposób, aby to zrobić?

Lokatę można otworzyć poprzez wpłatę pieniędzy lub dostarczenie oryginalnego dokumentu (np. dowodu osobistego) wraz z odpowiednimi dokumentami.

Lokata terminowa a inflacja

W ostatnich latach dużo się działo, jeśli chodzi o wpływ inflacji na depozyty terminowe. Decyzja o zaciągnięciu ryczałtowej lokaty, która nie jest wymienialna na zwykłą oprocentowaną lokatę, spowodowała wzrost ogólnych płatności odsetkowych i istotne zmniejszenie zmienności stałego dochodu.

Inflacja wpływa na wszystkie produkty finansowe, a firmy świadczące usługi finansowe również mają ekspozycję na ten konkretny segment rynku.

Autor

LokataSGB

Specjalizujemy się zarówno w kredytach jak i programach oszczędnościowych. Zapraszamy do lektury naszej strony i na indywidualne spotkanie.

Najnowsze artykuły