oszczedzanie
04-02-22

Lokata rentierska - czym jest?

Lokata rentierska nie jest jedną z najczęściej wybieranych lokat. Jej małą popularność zawdzięcza temu, że zazwyczaj jest oferowany przez banki tym klientom, którzy dysponują znacznym kapitałem. Ta usługa nie jest polecana osobą z mniejszym majątkiem, które nie mają za bardzo czym operować. Z tej racji nie wszystkie banki świadczą takie usługi, a sam produkt jest raczej rzadki do spotkania w ofercie. Istnieje także wiele różnic pomiędzy kontem rentierskim a standardowymi lokatami oferowanymi przez banki, jak chociażby sposobem wypłacania odsetek.

Na czym polega lokata rentierska?

Depozyty rentierskie to aktywa, które pozwalają właścicielom nieruchomości na zablokowanie pieniędzy (zwykle w zamian za dochód) bez konieczności generowania wpływów gotówkowych.

Depozyt rentierski to zabezpieczone aktywa, którymi można zapłacić za niektóre rodzaje usług. Zwykle jest finansowany przez inwestora, a Ty otrzymujesz odsetki od inwestycji. Oprocentowanie jest ustalane przez rynek i może być wypłacane w gotówce lub w naturze (np. akcja).

Jakie warunki trzeba spełnić by założyć lokatę retnierską?

  • Trzeba mieć ustalone cele życiowe i plan finansowania ich realizacji.
  • Należy posiadać dostateczną sumę pieniężną na to, aby móc bezpiecznie dokończyć swój cel erygowanych wskaźnikach inflacji.
  • Musi minąć conajmniej cztery lata od rozpoczęcia pracy.
  • Wspólna wartościowa inwestycja co najmniej 1 mln euro.

Jak wybrać najlepszą lokatę rentierską?

Wysokość oprocentowania to najważniejsza kwestia wyboru lokat. O ile ta wartość jest dobra, o tyle można liczyć na duże zyski ze swojego rachunku bankowego. Aby uzyskać atrakcyjne warunki i większe szanse na sukces bardzo ważnym jest odprowadzenie co miesiąc takich depozytów całkowitych w okresie 20 lat dla kapliczek oszczędnościowych (tzw. duplex).

Autor

LokataSGB

Specjalizujemy się zarówno w kredytach jak i programach oszczędnościowych. Zapraszamy do lektury naszej strony i na indywidualne spotkanie.

Najnowsze artykuły