inwestycje
22-11-21

Czy warto założyć lokatę?

Lokaty oprocentowane są jednym z najpopularniejszych instrumentów finansowych na świecie, ale stanowią duże wyzwanie dla planisty finansowego. Powodem tego jest to, że stawki depozytowe różnią się w zależności od rynków, co utrudnia osiągnięcie odpowiedniego zwrotu.

Lokata – najlepszy sposób na oszczędzanie?

Depozyt to sposób na obniżenie kosztów oszczędzania pieniędzy. Jest to również sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ daje ulgi podatkowe i może pomóc uzyskać zniżki na rachunki za media.

Najlepszym sposobem na zachęcenie klientów do regularnego oszczędzania przez banki lub inne instytucje finansowe, które oferują oprocentowane depozyty, jest skorzystanie z jednorazowego schematu płatności.

Dlaczego warto inwestować w lokaty?

Lokata bankowa to rodzaj aktywów finansowych. Lokaty to inwestycje, które zwracają się do terminu zapadalności, natomiast nie są spłacane do końca okresu. Depozyty mogą być w walucie lub innych aktywach i są utrzymywane jako papier wartościowy lub gotówka i deponowane na rachunkach bankowych lub innych instrumentach finansowych w celu uzyskania odsetek.

Jak wybrać najkorzystniejszą lokatę?

Banki i inne instytucje finansowe posiadają wszelkiego rodzaju depozyty, zwane depozytami oprocentowanymi. Nie powinniśmy myśleć o tych posiadaczach depozytów jako o „bankach” w tradycyjnym sensie.

Istnieje wiele różnych produktów finansowych dostępnych dla osób fizycznych i firm. Możliwości oszczędzania na rynku są różnorodne, od kont oszczędnościowych po lokaty terminowe, jednak wiele osób nie wie, że istnieją inne opcje, takie jak konta oszczędnościowe o zmiennym, stałym i stałym oprocentowaniu. Konta oszczędnościowe o zmiennym oprocentowaniu oferują oprocentowanie o każdej porze dnia i zwykle mają tę zaletę, że mogą się zmieniać w zależności od warunków rynkowych.

Autor

LokataSGB

Specjalizujemy się zarówno w kredytach jak i programach oszczędnościowych. Zapraszamy do lektury naszej strony i na indywidualne spotkanie.

Najnowsze artykuły